ZBOŽÍ ODESÍLÁME KAŽDÝ DEN - POŠTOVNÉ JIŽ OD 65,-Kč
 • Štítky blogu

Všechny recenze našeho obchodu 
pochází od ověřených zákazníků
z portálů Heureka.cz a Seznam.cz

 1. Úvod
 2. Rady, triky, návody
 3. Jak postupovat při výběru nové pračky

Jak postupovat při výběru nové pračky

 

 1. Zamyslete se nad tím, zda volit pračku plněnou vrchem (dveře shora) nebo pračku s předním plněním (dveře zepředu na pračce). Vrchem plněné pračky mají dnes víceméně shodné rozměry, a to: š.40cm-hl.60cm-v.85cm. Nad pračkou musíte počítat ještě s místem pro otevírání dveří. Pračky s předním plněním mají většinou shodnou výšku a šířku: š.60cm-v.85cm. Liší se hloubkou ke zdi, což ocení zejména zákazníci s malou koupelnou. Klasická hloubka praček je 60cm, ale na trhu je velký výběr praček s hloubkou 55cm, 52cm, 45cm, občas narazíte také na modely 40cm, zřídka 35cm. Pozor – I u těchto praček musíme počítat s volným prostorem před pračkou, kam se otevírají dveře.
 2. Před koupí nové pračky bychom tedy měli přesně vyměřit prostor, kde bude budoucí pračka umístěna, a podle toho vybírat výrobky vhodných parametrů. 
 3. Volba otáček odstředění je další důležitou vlastností pračky. Doba, kdy se kupovaly pračky s max. otáčkami 600ot./min. Již jsou dávno pryč. Dnes nám výrobci nabízí pračky s otáčkami 1000 a výše – ideální je volit tzv. Zlatý střed, tj. 1200 - 1400 otáček za min. I když nabídky praček, 1600 i 1800 otáček zní lákavě, pro běžné prádlo tyto maximální otáčky stejně nevyužijete, neboť se Vám prádlo při ždímání brzy poškodí, vzhledem k tomu, že vlákna tkaniny se při nadměrném ždímání polámou. Přesto, že se u praček vždy uvádějí pouze maximální otáčky ždímání, je samozřejmostí, že vesměs všechny pračky mají otáčky volitelné, tj, na jemné prádlo či záclony můžeme otáčky nastavit nižší, nebo vybrat program bez ždímání.
 4. Energetická třída je dalším rozhodným hlediskem a důležitou vlastností spotřebičů. Na našem trhu však se setkáme většinou již pouze s energetickou třídou A, A+ nebo ještě lepší A++. Po roce 2021 se opět metoda energetických štítků změnila, takže dnes již najdete označení tříd E, D,  C, B. Jestliže se v energetických třídách nevyznáte, nezoufejte. Dnes jsou již na trhu pračky, kde se liší tyto třídy jen minimálně a víceméně jsou úsporné všechny.
 5. Další vlastností praček je maximální náplň prádla: většina praček nabízí 4,5kg, 5kg, 6kg, ale na trhu je již dost výrobců nabízející pračky 7kg, 8kg i 10kg. Opět nemusíte mít obavy, že budete muset shromažďovat celý týden prádlo, aby jste zaplnili celou pračku, a ušetřili tak za vodu a energii. V dnešní době totiž mají pračky již velice chytré zařízení, které si samo vyhodnotí množství a nasáklivost prádla, a podle toho samozřejmě napustí množství vody, tak, aby se prádlo pohodlně vypralo, ale aby se vodou zbytečně neplýtvalo. 
 6. Důležitým momentem při výběru nové pračky je samozřejmě také cena spotřebiče. Nikde není psáno, že co je nejlevnější, není kvalitní. Levnější modely praček většinou nemají takové vybavení, jako dražší typy, např. Mají méně přednastavených programů, nemají zobrazující display, mají méně otáček, ale pro nenáročného zákazníka, který tyto vlastnosti stejně nevyužije, a dává přednost jednoduchým spotřebičům, tyto pračky budou vyhovovat. Naopak, pro zákazníky, kteří využívají a ocení více přednastavených programů, přídavné funkce, display, vyšší otáčky, a všeobecný komfort, volí dle toho samozřejmě I výrobek pro náročnější zákazníky, který už samozřejmě je též za vyšší cenu. Rozhodným hlediskem by však pro nás měla být informace, jak kvalitně je zajištěn servis na danou značku, jaká je případně dostupnost náhradních dílů, apod. Zajímavou akci již mají někteří výrobci, kteří kromě 24 měsíční záruky vyplývající ze zákona, poskytují na výrobky další 2 až 3 roky záručního servisu zcela zdarma. Tyto akce nabízí dnes i někteří prodejci za příplatek. U těchto individuálních akcí však doporučujeme si prostudovat přesné podmínky, jaké závady jsou v záruce zahrnuty, případně, kterých závad se to vůbec netýká.
 7. Než se definitivně rozhodnete zakoupit novou pračku, nejprve se informujte o všech těchto vlastnostech. Předejdete tak nepříjemnému překvapení, že pračka dělá nebo nedělá to, co jste předpokládali, anebo faktu, že budete marně shánět, kdo Vám pračku opraví. 
 8. Doporučujeme též projít recenze pro daný model pračky od zákazníků, kteří si již tento výrobek zakoupili před vámi. I toto by mělo mít velkou váhu při vašem rozhodování před nákupem.

Nejnovější články
Článků na stránku 123

Kde nás najdete

APM SERVIS - Rothová 
Podmokelská 3/28,
40007 Ústí nad Labem-Krásné Březno  
(ulička přímo u čerpací stanice EuroOIL)Kontakty
Náhradní díly - APM SERVIS
Copyright © 2014–2023, apmservis.cz
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz